Stół dębowy na zamówienie – dlaczego warto go mieć?

Stół dębowy na zamówienie – dlaczego warto go mieć?

Na rynku meblarskim znajdziemy obecnie tysiące mebli, wykonanych z najróżniejszych materiałów, od płyt MDF, przez płyty wiórowe i sklejki, po stoły drewniane. Meble z tworzyw sztucznych na pierwszy rzut oka mogą wydawać się stylowe i trwałe, jednak najczęściej, po dość krótkim czasie, tracą swój urok i estetyczny wygląd. Szczególnie stół jest sprzętem, który użytkujemy najczęściej i najszybciej będzie widać na nim zużycie. Dlatego właśnie, najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w taki z litego drewna. Stół dębowy na zamówienie, mimo że wydaje się drogi, zostanie dopasowany do naszych potrzeb i będzie nam służył przez lata.

Dlaczego warto kupować meble drewniane?

  1. Po pierwsze, trwałość – jest to jedna z największych zalet mebli drewnianych. Stoły z litego drewna wytrzymają remonty, przeprowadzki i codzienne intensywne użytkowanie. Odpowiednio pielęgnowane i konserwowane mogą nam służyć nawet kilkadziesiąt lat, zachowując swoją formę i niezwykły, stylowy wygląd.
  2. Po drugie, unikalność – tak jak nie ma dwóch takich samych kawałków drewna, tak nie znajdziemy dwóch identycznych, drewnianych stołów. Za każdym razem będą się różnić zabarwieniem i usłojeniem. Decydując się na drewniane meble, mamy pewność, że produkt będzie unikalny i niesamowicie stylowy.
  3. Po trzecie, uniwersalność – drewno będzie pasować praktycznie do każdej aranżacji pomieszczenia. Świetnie wygląda w połączeniu ze szkłem czy metalem, ale także innymi materiałami. Prosty, drewniany stół świetnie dopasuje się do minimalistycznego wnętrza w stylu norweskim, a także do pełnego przepychu stylu glamour, oraz vintage, gdzie stanie w towarzystwie innych klasycznych sprzętów.
  4. Po czwarte, naturalność – drewno oznacza zdrowie. Jeśli dodatkowo, do wykończenia i zakonserwowania powierzchni, użyjemy ekologicznych lakierów czy bejców, nasz stół nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu na nasz organizm. Lite drewno ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu absorbuje i oddaje wilgoć z pomieszczenia, a także antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu. Będzie więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.
  5. Po piąte, klasyka – naturalne, dębowe drewno zawsze będzie prezentowało się bardziej stylowo, niż meble z tworzyw sztucznych. Te drugie, bardzo szybko tracą estetyczny wygląd, przyciągają kurz i szybko się niszczą. Drewniane sprzęty natomiast, przez wiele lat będą wyglądać elegancko, a upływający czas doda im jedynie wyjątkowego charakteru i mogą stać się wartościową pamiątką rodzinną.

Dlaczego dobrze wybrać stół na zamówienie?

  • Dobre zagospodarowanie przestrzeni – idealne dopasowanie wielkości stołu do pomieszczenia w którym ma się znaleźć, będzie możliwe jedynie w przypadku mebla wykonywanego na zamówienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, stół który stanie w salonie czy jadalni, nie będzie zajmował zbyt dużo przestrzeni.
  • Dostosowanie do naszych potrzeb – nieważne czy nasza rodzina liczy dwie czy osiem osób, wybierając stół na zamówienie, możemy odpowiednio dostosować jego wielkość, aby każdy, podczas rodzinnego obiadu, miał dla siebie odpowiednią ilość miejsca.
  • Po pierwsze, praktyczny – na rynku znajdziemy wiele modeli z praktycznymi funkcjami, jak np. stół okrągły rozkładany, który zajmuje mało miejsca, a w razie potrzeby może zostać powiększony, czy taki w którym możemy zmieniać ręcznie wysokość. Jednak aby wszystkie funkcjonalności połączyć i dopasować do swoich potrzeb, najlepiej zdecydować się na zaprojektowanie, a następnie zamówienie takiego mebla na wymiar.