Meble do małej kuchni – jakie wybrać?

Meble do małej kuchni – jakie wybrać?

Wyposażenie i aranżacja małej kuchni to nie lada wyzwanie. Wielu z nas marzy o tym, aby była ona przestronna i duża. Jednak pewne ograniczenia, jak np. metraż pomieszczenia po prostu na to nie pozwalają. Zatem co zrobić, by kuchnia wyglądała na optycznie większą i bardziej przestronną? Jakie meble sprawdzą się najlepiej w małej kuchni? Poznaj nasze praktyczne porady!

Mała kuchnia – wielki problem

Urządzając małą kuchnię dobrze jest, aby wcześniej rozplanować sobie to wszystko, co będziemy chcieli w niej zrobić. Dzięki temu unikniemy błędów, które mogłyby przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Nie ulega wątpliwości, że im metraż naszej kuchni jest mniejszy, tym trudniej będzie ją urządzić.

Meble kuchenne – postaw na ich funkcjonalność!

Wybór mebli do małej kuchni to sprawa dosyć kłopotliwa, głównie ze względu na fakt, że ilość miejsca jest bardzo ograniczona. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się meble w kształcie litery L. Wówczas nasza kuchnia, staje się nie tylko bardziej przestronna, ale również praktyczna. Wybierając meble do małej kuchni postawmy na te wyższe. Pozwolą one na przechowywanie znacznie większej ilości akcesoriów kuchennych. Należy jednak pamiętać, że do wysokiej zabudowy trzeba podjeść z rozsądkiem, ponieważ może ona przytłoczyć nasze pomieszczenie.

W małej kuchni doskonale sprawdzą się półki i szafki otwierane do góry. Przeważnie są one zdecydowanie węższe, w porównaniu do tych w standardowych rozmiarach. Jest to także sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia, co jest zasługą horyzontalnego ułożenia takich mebli.

Meble na zamówienie sposobem na indywidualne zaaranżowanie kuchni

Jeśli nasza kuchnia została wykonana w rozmiarach niestandardowych, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest realizacja mebli na wymiar. Mamy wówczas gwarancję tego, że będą one wykonane w rozmiarach idealnie dopasowanych do naszego pomieszczenia.

Gdy posiadamy małą kuchnię, kłopotliwy może być dobór i umieszczenie stołu. Najlepiej zdecydować się na stół na zamówienie. Da nam to pewność, że będzie doskonale dopasowany do metrażu naszej kuchni, ale także do naszych potrzeb. Warto wcześniej przemyśleć kwestię jego kształtu. Najczęściej wybieramy stoły rozkładane prostokątne, okrągłe i kwadratowe. Coraz bardziej modny staje się także stół rozkładany na jednej nodze.

Jaki kolor najlepiej sprawdzi się w małej kuchni?

Aranżacja małej kuchni to nie tylko wybór mebli, akcesoriów czy dodatków, ale również dobór odpowiedniego koloru. Nie ulega wątpliwości, że w małych wnętrzach najlepiej sprawdza się kolor biały. Biel nie tylko doskonale wpływa na optyczne powiększanie kuchni, ale również daje pewność, że w połączeniu z innymi kolorami będzie ona wyglądać stylowo i nowocześnie. Ten sam kolor świetnie prezentuje się w przypadku mebli kuchennych, wykonanych na pełen połysk lub wykończonych matowo.