Meble do kancelarii adwokackiej, prawniczej i notarialnej – czym się kierować podczas wyboru

Meble do kancelarii adwokackiej, prawniczej i notarialnej – czym się kierować podczas wyboru

W domu możemy sobie pozwolić na intensywne barwy, miękkie obicia czy ogólne budowanie przytulności. Czy na to samo możemy postawić w gabinecie lub kancelarii? Naszym zdaniem nie! W tym artykule skupimy się na analizie tego, jakie meble najlepiej spiszą się w kancelariach i gabinetach, a także odpowiemy na pytanie, dlaczego powinniśmy z taką dużą dbałością o szczegóły dokonywać wyboru tego typu wyposażenia.

Klasa, elegancja, profesjonalizm – kluczem do sukcesu

Kancelaria to najczęściej wnętrze powiązane z bardzo prestiżowymi zawodami. Mówiąc kancelaria, mamy na myśli miejsca pracy adwokatów, prawników czy notariuszy. To wnętrza, które oprócz funkcji praktycznej, muszą pełnić także tą reprezentacyjną. Warto zatem zadbać, aby wybierane meble wykonane były ze szlachetnych materiałów i najlepiej w stonowanych i bezpiecznych kolorach. Ważnym aspektem jest także ich profesjonalny wygląd, zatem oprócz odpowiednich materiałów, duże znaczenie ma także jakość wykonania i kształt.

W przypadku tego typu pomieszczeń ogólna prostota formy jest bardzo istotna, bowiem elementy wnętrza nie powinny być przytłaczające. Nie mogą także odrywać uwagi i budzić nadmiernego zainteresowania.

Aranżacja – krok po kroku

W aranżacji gabinetów i kancelarii duże znaczenie ma spójność. Jeżeli decydujemy się na konkretny styl, powinniśmy być mu wierni. Istotną rolę odgrywa także indywidualizm i dobre poczucie stylu, zatem szczególnie polecamy realizację stołów i krzeseł na wymiar, zaprojektowanych na indywidualne zamówienie.

Poczekalnia

To miejsce które może zrobić „pierwsze wrażenie”. W tym przypadku duże znaczenie ma wygoda. Najczęściej w takich pomieszczeniach spotyka się komplety wypoczynkowe. Zdecydowanie dominują tu wykończenie skórzane i ciemne lub przygaszone kolory. Istotnym elementem poczekalni może być ława, na której oczekujący rozmówca powinien znaleźć prasę. Dużym udogodnieniem będzie wieszak na okrycia wierzchnie, najlepiej w postaci zamykanej szafy – aby zachować estetykę wnętrza. Warto rozważyć także zakup pasującego stojaka na parasole.

Gabinet

Gabinet to zazwyczaj miejsce pracy jednego adwokata lub prawnika. Najważniejszym elementem jest tutaj biurko, a także dopasowane do niego krzesło. Na początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przy biurku będziemy przyjmować strony. Jeśli tak, powinno być ono na tyle szerokie, aby zmieścić kalendarz, teczkę czy dokumenty drugiej osoby. W przypadku krzeseł biurkowych również stosuje się obicie skórzane. W gabinecie warto rozważyć stworzenie mini biblioteczki. Książki zawsze wyglądają bardzo reprezentacyjnie, a oprócz tego robią dobre wrażenie.

W przypadku dużej powierzchni gabinetowej, tu również – tak jak w poczekalni, warto umieścić komplet wypoczynkowy lub sofę wraz z ławą. Takie miejsce będzie idealne do prowadzenia rozmów o charakterze mniej formalnym.

Salka spotkań

To zazwyczaj pomieszczenie przeznaczone do spotkań ze stronami. Bardzo często wykorzystywana jest do zebrań w większym gronie. Tutaj najważniejszymi elementami są stół i krzesła. Warto postawić na stół na zamówienie, a najlepiej na model rozkładany. Zyskamy wówczas możliwość okazjonalnego powiększenia stołu, nie tracąc na co dzień wolnej przestrzeni. W tym jakże reprezentatywnym miejscu powinniśmy zadbać o wysokiej jakości krzesła, najlepiej wizualnie dopasowane do stołu.