Meble na zamówienie – czy warto?

Meble na zamówienie – czy warto?

Umeblowanie mieszkania czy domu nie jest sprawą prostą, szczególnie kiedy nasza przestrzeń zawiera skosy i inne nieregularne kształty, lub jest po prostu bardzo mała. W takich przypadkach, najlepszą opcją będzie zakup mebli na zamówienie, czyli takich, które wykonywane są na wymiar i dokładnie w takim stylu, w jakim nam się wymarzy. Są oczywiście nieco droższe od gotowych mebli, jednak stosunkowo wcale nie przepłacamy, ponieważ możemy wykorzystać przestrzeń, której normalnie byśmy nie wykorzystali. Jakie są inne zalety takiego rozwiązania, które sprawiają że warto w niego zainwestować?

Materiał

W przypadku mebli znajdujących się w sklepach, musimy wybierać tylko spośród dostępnych akurat materiałów. Zwykle są to różnego rodzaju sztuczne płyty, np. wiórowe czy MDF. Jeśli jednak marzą nam się trwałe, drewniane meble, które będą nam służyły przez wiele lat, najlepiej będzie zdecydować się na zamówienie ich w zakładzie stolarskim. Możemy wtedy wybrać drzewo z jakiego mają zostać wykonane, a także ich kształt czy kolor, aby jak najlepiej pasowały do całej aranżacji pomieszczenia. Przykładowo, w ofercie Kalwaria Meble znajdziemy drewno bukowe, jak i dębowe, z którego stworzone zostaną stoły czy krzesła na zamówienie.

Niestandardowe kształty i wymiary

Urządzając przestrzeń, często napotykamy problem, jakim jest na przykład jej nietypowy kształt. Jeśli nasze mieszkanie pełne jest skosów, meble wykonane na zamówienie będą jedynym praktycznym rozwiązaniem. Będziemy mogli wykorzystać miejsce w nietypowych wnękach, czy pod skosami, a nawet całkowicie je zabudować.

Również w przypadku, gdy oferta stołów dostępnych w sklepach do nas nie przemawia, możemy zamówić piękny, rzeźbiony i trwały mebel, który z pewnością stanie się pamiątką rodzinną. Stoły na zamówienie są zwykle bardzo funkcjonalne, eleganckie i stylowe. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu, wraz z pasującymi krzesłami.

Meble kuchenne powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W tym przypadku naprawdę warto zdecydować się na sprzęty tworzone na wymiar. Będziemy mogli zaprojektować kuchnię, w której nie tylko szybciej, ale i wygodniej coś ugotujemy czy posprzątamy. Projektując meble, warto zastosować się do zasady trójkąta roboczego, która mówi nam o odpowiednim ustawieniu i oddaleniu trzech głównych elementów jakimi są lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak.

Stoły i krzesła z Kalwarii Zebrzydowskiej

Mebli z Kalwarii są najczęściej tworzone w małych, rodzinnych warsztatach, z wieloletnią tradycją i zamiłowaniem do stolarskich wyrobów. Większość stolarni należy do rodzin, których przodkowie brali udział w powstawaniu słynnego Cechu w XIX wieku. Dzięki dużemu doświadczeniu zakładów, możemy liczyć na niesamowitą jakość wykonania mebli, a także ich unikalny styl. Stoły i krzesła zamówione w Kalwarii będą inwestycją na lata. Warto także wybrać się na Targi Meblowe, które organizowane są tam co roku, aby zapoznać się z historią i ofertą poszczególnych firm.

Comments (2)

 • Bogusia Sławatycka

  Witam czy wykonaliby Państwo stol o średnicy 78 cm z możliwości rozłożenia do ponad 200 cm

  1 maja 2019 at 12:00
  • Paweł Łypik

   Dzień dobry, niestety za mała średnica, minimum to 90cm i wtedy rozłożenie maksymalnie do 340cm

   6 maja 2019 at 12:05

Comments are closed.