Stół do sali konferencyjnej – jak wybrać?

Stół Ameranos

Stół do sali konferencyjnej – jak wybrać?

Sala konferencyjna jest miejscem przeznaczonym na różnego typu spotkania biznesowe, zebrania pracowników, narady, szkolenia i konferencje. Jest to zatem bardzo reprezentacyjne pomieszczenie w każdej firmie, dlatego też konieczne jest zadbanie o właściwe jego wyposażenie. W każdej sali konferencyjnej nie może zabraknąć stołu i krzeseł, które zapewnią uczestnikom spotkań jak najwyższy poziom wygody. Oprócz funkcjonalności mebli należy mieć na uwadze także ich estetykę. Jak zatem wybrać idealny stół konferencyjny?

Na co zwrócić uwagę, kupując stoły konferencyjne?

Wybór właściwego stołu konferencyjnego ma bezpośredni wpływ na przebieg spotkań biznesowych. Aranżacja sali odgrywa bowiem ogromną rolę. Warto postawić na uniwersalne rozwiązania, dzięki czemu wnętrze będzie mogło posłużyć jako miejsce do różnego typu spotkań, szkoleń i konferencji. Każdy z uczestników spotkania powinien mieć ze sobą kontakt i wszystkich widzieć oraz mieć dla siebie wystarczająco dużo miejsca na rozłożenie materiałów czy postawienie filiżanki kawy. Konieczne jest zatem zadbanie o odpowiednią wielkość stołu, dostosowaną do liczby ewentualnych uczestników. Stół konferencyjny powinien umożliwiać przeglądanie dokumentów w formacie A4 i swobodne korzystanie z laptopów. Na jedno miejsca dla siedzącej przy nim osoby przypadać powinno ok. 70 cm szerokości stołu. W przypadku pracowników siedzących przy stole tylko z jednej strony zaleca się kupić mebel o głębokości min. 60-70 cm. Jeśli uczestnicy spotkania będą siedzieć po obu stronach, to jego min. głębokość powinna wynosić 90 cm.

Znaczenie ma również konfiguracja ustawienia stołu. W przypadku niewielkiej liczby uczestników zaleca się układ „rady nadzorczej” pozwalający na zasiadanie po obu stron stołu i prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Z kolei ustawienie w podkowę/literę U pozwala uczestnikom spotkania swobodnie widzieć prowadzącego i wyświetlane przez niego slajdy szkoleniowe. Stoły mogą być także rozmieszone zgodnie z „ustawieniem szkoleniowym”, gdzie uczestnicy wzrok skierowany mają w stronę stołu głównego i wykładowcy/szefa.

Co jeszcze ma znaczenie?

W przypadku sal konferencyjnych świetnie sprawdzają się stoły rozkładane, których wielkość można bezproblemowo regulować, a więc szybko dostosować do swoich bieżących potrzeb. Uniwersalnym wyborem będą meble o prostych formach, które pasować będą zarówno do sali urządzonej w stylu klasycznym, jak i do wnętrz nowoczesnych. Dostępne są zarówno gotowe rozwiązania, jak i stoły na zamówienie – idealnie dostosowane do wnętrza.

Podczas wybierania stołu konferencyjnego warto postawić na produkty od renomowanych producentów. Wówczas ich jakość jest adekwatna do ceny. Wysokiej jakości stoły można zakupić w Kalwarii Zebrzydowskiej. Są one dostępne zarówno w wersji prostokątnej i kwadratowej, jak i okrągłej czy owalnej. Meble kalwaryjskie wyróżniają się nowoczesnym designem, solidnością, masywnością i elegancją. Zostały one bowiem wykonane z pieczołowitą starannością, z wysokiej jakości materiałów.