Jaki surowiec wybrać na meble drewniane?

Stół okrągły rozkładany

Jaki surowiec wybrać na meble drewniane?

Meble drewniane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swój unikalny design, naturalność i trwałość. Wnętrze wyposażone w drewniane meble nabiera charakteru, stając się przytulnym i miłym dla oka miejscem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru gatunków drewna można zaaranżować pomieszczenia zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Który z nich będzie zatem najlepszy?

Krzesła dębowe, bukowe, olchowe czy też może jesionowe, czyli na jaki gatunek drewna się zdecydować?

Ogromną popularnością cieszą się meble dębowe, szczególnie jeśli chodzi o blaty kuchenne i łazienkowe. Zaletą drewna dębowego jest jego ciepły kolor, który świetnie sprawdza się we współczesnych wnętrzach, oraz jego twardość i trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że dąb jest stosunkowo trudnym surowcem w obróbce i jest podatny na ciemnienie w kontakcie z wodą. Meble wykonane z tego materiału wymagają zatem odpowiedniej konserwacji i regularnej pielęgnacji. Z kolei buk świetnie sprawdza się do produkcji krzeseł i foteli. Bukowe meble wyróżniają się ponadczasowym designem, jednakże powierzchnie bukowe mają tendencję do zmieniania kształtu, dlatego też nie jest najlepszym pomysłem zakup blatu kuchennego wykonanego z drewna bukowego. Zaletami bukowych mebli są oryginalna barwa, bardzo gładka powierzchnia, wytrzymałość, łatwa konserwacja i stosunkowo niska cena.

Inną opcją jest zakup mebli z olchy, które świetnie wyglądać będą w salonie i sypialni. Nie sprawdzą się jednak w łazience ani też w kuchni ze względu na małą odporność na wilgoć. Są one także mniej trwałe i mniej praktyczne niż meble bukowe czy dębowe. Olchowa powierzchnia jest także podatna na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz z czasem zmienia barwę na coraz jaśniejszą. Jesionowe meble dostępne są w niemalże nieograniczonej palecie barw, co daje ogromne możliwości aranżacyjne. Impregnacja takich mebli nie jest kłopotliwa. Jesion swoją barwą, strukturą i twardością przypomina drewno dębowe, a przy odpowiednim zabarwieniu bardzo dobrze je imituje. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Meble mogą być wykonane także z orzecha amerykańskiego/europejskiego, drewna teakowego, ze sosny, brzozy czy z modrzewia.
Wysokiej jakości meble kalwaryjskie w Twoich czterech kątach

Niezależnie od wyboru rodzaju mebli, warto zdecydować się na produkty renomowanych producentów. Dziki temu można liczyć na otrzymanie solidnych i starannie wykończonych mebli, które nadadzą wnętrzu charakteru i posłużą przez długie lata. Meble z Kalwarii Zebrzydowskiej cieszą się dobrą sławą nie tylko na terenie całej Polski, ale i za granicą. Są one unikalne, trwałe, a przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości surowca w rzemieślniczy sposób. Są one odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych typu wilgoć oraz na uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadają się do wyposażenia salonu, sypialni, kuchni i jadalni oraz pokoju dziecięcego. Dostępne są zarówno uniwersalne zestawy, jak i istnieje możliwość zamówienia mebli na wymiar, czyli dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników.