Meble do salonu – czym się kierować podczas wyboru

Meble do salonu – czym się kierować podczas wyboru

Aranżując wnętrze naszego wymarzonego mieszkania lub domu, zależy nam na tym, aby połączyć funkcjonalność, nowoczesność i przestronność w jedno. Sercem każdego domu jest salon. To jedno z pomieszczeń, w którym najczęściej spotyka się rodzina. Relaks po pracy, odwiedziny gości oraz wiele innych sytuacji sprawiają, że w tym miejscu naprawdę dużo się dzieje. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, w jaki sposób wybrać odpowiednie meble do salonu. Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

SALON POŁĄCZONY Z JADALNIĄ

Połączenie salonu z jadalnią spotykamy w wielu domach. Mając ograniczoną przestrzeń, chcemy, aby te kilkanaście m2 spełniło jak najwięcej funkcji. Jednak, aby wnętrze było odpowiednio urządzone, należy szczególną uwagę zwrócić na meble.

Po pierwsze: wybierz stół

Odpowiedni stół określi pozostałe meble. Im większy stół, tym mniejsze powinny być na przykład szafki. Bezpiecznym rozwiązanie będą stoły na wymiar. Można je indywidualnie dopasować do wielkości salonu, a następnie dobrać krzesła i pozostałe meble.

Po drugie: jakość

Na początku artykułu wspominaliśmy o tym, iż salon jest sercem każdego domu. To przekłada się na największe użytkowanie mebli w tym pomieszczeniu. Sprawdzeni producenci, solidne materiały i wykończenia sprawią, że meble będą służyły przez lata.

Po trzecie: funkcjonalność

Należy określić jakie czynności będą wykonywane w danym pomieszczeniu. Picie kawy, oglądanie telewizji, nocleg dla gości? Od tych i wielu innych czynników zależy to, jakie meble kupimy. Czy sofa powinna być rozkładana, czy podczas różnych uroczystości starczy miejsca dla wszystkich? Warto zweryfikować odpowiednio wcześniej swoje oczekiwania.

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie połączonym z jadalnią?
– duży stół,
– sofa, która może jednocześnie oddzielać salon od jadalni,
– szafka pod TV,
– wysoka lampa, która wprowadzi odpowiedni klimat wieczorem,
– regał, który pozwoli poukładać książki oraz inne bibeloty.

To tak naprawdę prawdziwe minimum każdego salonyu połączonego z jadalnią.

3 w 1, CZYLI SALON, SYPIALNIA, JADALNIA

Często metraż mieszkania nie pozwala na konkretne wydzielenie pomieszczeń, dlatego umiejętnie należy podzielić pokój na kilka stref. W tym celu pomogą odpowiednio dobrane meble.

Po pierwsze: meble na wymiar

Jest to optymalny sposób na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Stoły na wymiar mogą pomóc w wydzieleniu przestrzeni jadalnianej, sofa określi miejsce do odpoczynku oraz snu.

Po drugie: nie zagracaj

Im więcej mebli i dodatków, tym mniej przestrzeni i większy bałagan. Należy ograniczyć dodatki oraz meble do minimum. W każdej sytuacji meble do salonu powinny być dobierane indywidualnie do naszego gustu oraz określonych funkcji.